×
Etiketë: gashi
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i organizatës së OVL-UÇK-së ka sqaruar edhe njëherë për opinionin publik se ai është thirrur nga një numër i panjohur që është prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, i cili e ka ftuar Gashin...
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi dhe sektretari i kësaj organizate Faton Kliniku janë ftuar për t`u lajmëruar në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë , raporton Front Online. Lajmin e ka bërë të ditur vet...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi thotë se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të OVL të UÇK-së Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Ai në Pressing në T7 ka...
Kronika29 Shtator 2020
Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi. Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave 30 mijë janë siguruar nga Qeveria e Kosovës. Shumë është...
Lajme28 Shtator 2020
Vendi nuk do të ekzistonte dot pa historinë, të kaluarën, të bëmat, popujt e shumtë që kanë ikur e kanë ardhur, heronjtë, të rënët, themelet mbi të cilat sot ngritet e ardhmja jonë. Historia që...
Lajme27 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është deklaruar pas arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se kryetari dhe nënkryetari i OVL të UÇK-së nuk kanë...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi është deklaruar se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinajn do të dërgohen në paraburgim. Ai ka thënë se tani për...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi para mediave konfirmoi se përveç kryetarit të OVL-UCCK-së, edhe nënkryetari Nasim Haradinaj është arrestuar dhe tani është duke u darkuar në Hagë. Haradinaj është arrestuar duke shkuar në një emision televiziv./Front Online
Lajme25 Shtator 2020
Tomë Gashi, avokati i OVL UÇK-së, ka folur për bastisjen e zyrës dhe arrestimet e pjesëtarëve të kësaj organizate që janë bërë sot nga Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se ata janë në zyre të...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi, i OVL-së të UÇK-së, ka konfirmuar se është arrestuar kreut i kësaj organizate, Hysni Gucati. Shkrimi i tij: Tani u arrestu nga policija e eulexit kryetari i OVL te UÇK zoti Hysni...
Lajme25 Shtator 2020
Në zyrat e OVL-UÇK ku është duke vazhduar aksioni i bastisjes nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës dhe ato të EULEX. Në zyrat e OVL-UÇK-së tashmë ka arritur edhe avokati mbrojtës i OVL-UÇK-së, Tomë...
Lajme24 Shtator 2020
Kujtim Gashi nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se subjekti që ai përfaqëson, nuk do ta votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonimike të propozuar nga LDK. Sipas tij ligji i propozuar nga PDK, ishte më...
Lajme22 Shtator 2020
Avokati i angazhuar nga OVL e UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë para gazetarëve se sërish u vërtetua që për të tretën herë me radhë u dorëzuan dosje apo dokumente nga Gjykata Speciale, në zyrat e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.