×
Etiketë: gashi
Lajme21 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur vazhdimin e seancës plenare të datës 18 shtator. Shefi i grupit parlamentar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi, ka kërkuar nga deputetët që ta përkrahin propozimin për rimëkëmbje...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se deputetët duhet të kursehen nga deklarimet e tilla në seancë. Ai gjatë interpelancës me temën për hyrjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë të Kamenicës,...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi ka thënë se koalicionin me LVV’në e ka shkatërruar etja për pushtet e partisë së Albin Kurtit. Ai ka thënë se mënyra se si deputetët komunikojnë në...
Kronika18 Shtator 2020
Me rastin e ndarjes nga jeta e gazetarit, Sulejman Gashi, është mbajtur mbledhje komemorative, ku u tha se me Sulejmanin iku një gazetarë e një publicistë shembullor. Të pranishëm në këtë mbledhje ishin familjarë, kolegë,...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme17 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dorëzimi i dosjeve të Gjykatës Speciale në zyrat e OVL të UÇK-së po bëhet me qëllim të dëmtimi të kredibilitetit të Gjyaktës Speciale. “Dikush...
Lajme17 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi në fjalën e tij në seancën e Kuvendit ka thënë se kryeministri Hoti ka legjitimitet të plotë dhe në Marrëveshjen e Uashingtonit nuk ka ndodhur ndarja. “Hoti...
Lajme17 Shtator 2020
Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do...
Lajme14 Shtator 2020
Anëtari i PDK-së, Kujtim Gashi, ka thënë se do ta votojnë mocionin e VV-së, por nuk do ta nënshkruajnë atë. Duke folur në emisionin DPt te Fidani në T7, ai ka thënë se nuk do...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka përgëzuar të gjithë nxënësit, prindërit dhe mësimdhënësit e kësaj komune për përkushtimin e tyre në respektimin e masave antiCOVID-19. Ai...
Lajme13 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e kësaj komune me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020/21, duke iu kërkuar njëherësh që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, në...
Lajme12 Shtator 2020
Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi në një intervistë për Telegrafin ka folur për numrin e rasteve me COVID-19, në këtë komunë. Gashi tha se që nga 20 marsi kur...
Lajme11 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka thënë se me dhimbje të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen e gazetarit shumëvjeçar Sulejman Gashi. “Gashi ishte korrespodent i Radiotelevizionit të Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.