×
Etiketë: gashi
Lajme11 Shtator 2020
Ish-gazetari Sulejman Gashi ka vdekur sot, ndërsa lajmin e ka bërë të ditur djali i tij, Drilon Gashi, përmes një statusi në Facebook, i cili thotë se i ati po luftonte të rikthehej nga gjendja...
Lajme11 Shtator 2020
Zyrtari i LDK-së, njëherit ish-deputet nga kjo parti, Naser Rugova, është treguar shumë i ashpër me Vetëvendosjen, duke komentuar deklaratat e Shkelzen Gashit, që për një kohë shërbeu si këshilltar i Albin Kurtit. Me anë...
Lajme08 Shtator 2020
Vetëvendosje si zgjidhjen e vetme e sheh mocionin për rrëzimin e qeverisë, për çka ka kërkuar edhe përkrahjen e PDK-së dhe AAK-së. Por Kujtim Gashi nga Partia Demokratike të Kosovës, tha se tendenca e VV...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...
Lajme08 Shtator 2020
Komuna e Obiliqit është renditur ndër komunat e para me performancën më të mirë në Grantin e Performancës të Ministrisë së Administratës dhe Pushtetit Lokal për vitin 2019. Me këtë rast, kryetari Gashi, ka falënderuar...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, së bashku me nënkryetarin, Ibush Mjekiqi, kanë inspektuar disa nga punimet që po zhvillohen në Obiliq, në rrënimin e objekteve të vjetëruara, në hapësirën e të cilave do...
Lajme01 Shtator 2020
Në takimin e Washingtonit, delegacioni i Kosovës tha se po shkon për të kërkuar njohje nga Serbia.Por deputeti nga rradhët e PDK-së, Kujtim Gashi tha se ky delegacion shkoi në bisedime pa strategji. “Delegacioni për...
Lajme01 Shtator 2020
Sot është shënuar përvjetori i Epopesë së Vrriinit. Anëtari i PDK-së, Kujtim Gashi në shënimin e këtij përvjetori ka thënë se dëshmorët janë udhërrëfim për brezat e rinj. “Sot shënojmë përvjetorin e Epopesë së lavdishme...
Lajme30 Gusht 2020
Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, ka reaguar ashpër pasi që Ministria e Shëndetësisë që drejtohet nga bashkëpartiaku i tij, Armend Zemaj, aktualisht i ka hapur rrugë vetëm një laboratori privat për kryerjen e...
Lajme25 Gusht 2020
Avokati Tomë Gashi vlerëson se Qeveria Hoti çdo herë ka probleme me numrat në Kuvend, ndaj si e tillë mund të vihet edhe në pikëpyetje legjitimiteti i saj. Kjo meqë në Gjykata Kushtetuese ende është...
Kronika24 Gusht 2020
Xhafer Gashi që është pjesë e Këshillit Drejtues të AAK-së, ka thënë se pozita e Presidentit të Kosovës i takon kësaj partie pasi t’i skadojë mandati Hashim Thaçit. “Mendoj se Haradinaj duke u bazuar në...
Lajme19 Gusht 2020
Komisioni për vlerësimin e dëmeve në bujqësi në Komunën e Obiliqit ka filluar sot punën për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në këtë komunë. Në një njoftim për media...
Lajme18 Gusht 2020
Drejtori për Shëndetësi në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi sot vizitoi Qendrën Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare dhe personelin shëndetësor të cilët nga fillimi i pandemisë̈ me COVID-19 janë në vijën e parë të frontit duke...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.