×
 • Kronika
 • Kronika

  Gashi: LDK e ka Kryeministrin dhe Kryetaren e Kuvendit, Presidenti i takon AAK-së

  FrontOnline
  24 Gusht 2020

  Xhafer Gashi që është pjesë e Këshillit Drejtues të AAK-së, ka thënë se pozita e Presidentit të Kosovës i takon kësaj partie pasi t’i skadojë mandati Hashim Thaçit.

  “Mendoj se Haradinaj duke u bazuar në përvojën e tij dhe të kaluarën e tij. Në shumë situata kur ka qenë në pyetje vendi Haradinaj e ka dëshmuar veten dhe ne mendojmë që i takon që të bëhet President”, ka thënë Gashi, njofton Klan Kosova.

  Sipas tij kjo pozitë nuk mund t’i takojë LDK-së.

  “LDK ka dy pozita, Kryeministrin dhe Kryetaren e Kuvendit dhe pozita e Presidentit do të duhet t’i takonte AAK-së”.

   

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Kronika29 Shtator 2023
  Policia e Kosovës, përmes një komunikate ka bërë të ditur se ka ndaluar dy kamion që po transportonin dhe shisnin drunjë ilegalisht...
  Kronika29 Shtator 2023
  Katër persona, dy nga ta zyrtarë policor janë lënduar pasi një banesë në rrugën Hajrullah Zymi në Fushë Kosovë është përfshirë nga...
  Kronika29 Shtator 2023
  Një person është arrestuar nën dyshimin se ka kryer veprën “nxitja e përcarjes dhe mos durimit”, pasi ka publikuar një video në...
  Të tjera
  Sport29 Shtator 2023
  Monza ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin me Alejandro ‘Papu’ Gomez me një kontratë deri në fund të sezonit 2023-24. 35-vjeçari arrin si transferim...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të presidentit të ShBA-së, Joe Biden, Jake Sullivan. Kurti e...
  Lajme29 Shtator 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka thënë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se përgjegjësit për sulmin në Banjskë ndodhen në Serbi....
  Lajme29 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në një intervistë dhënë një mediumi në Shqipëri ka trajtuar zhvillimet e fundit në Kosovë si dhe...
  Lajme29 Shtator 2023
  Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike në Beograd, analisti Dushan Janjiq deklaroi në një intervistë në “Info Plus” në RTK, se grupi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe ka njoftuar se e ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.