×
 • Lajme
 • Lajme

  Tomë Gashi: Nuk kam marr ftesë me shkrim, më telefonuan nga një numër i panjohur

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Avokati i organizatës së OVL-UÇK-së ka sqaruar edhe njëherë për opinionin publik se ai është thirrur nga një numër i panjohur që është prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, i cili e ka ftuar Gashin të paraqitet në zyrat e EULEX në Kosovë.

  Ai tha se as sekretari i OVL-UÇK, Faton Klinaku, nuk ka pranuar ndonjë ftesë me shkrim.

  Gashi ka thënë se pa ftesë të shkruar nuk iu përgjigjet asnjë thirrjeje.
  Madje shkrimin avokati e përfundoi me pak sarkazëm duke thënë se “ as në dasëm nuk shkon njeri pa ftesë”.

  Shkrimi i plotë:

  Per sqarim:

  Une kam pranuar thirrje telefonike nga nje person dhe numer i pa njohur i cili eshte prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale.

  Nuk kam marr ftese me shkrim.

  Ai ka kerkuar qe une te shkoj se bashku me Faton Klinakun ne zyret e Eulex-it. ne Fushe Kosove aty ku jan intervistuar pjestaret e UÇK-se.

  Une kam refuzuar te shkoj te ata dhe posaqerisht qe te shkoi me zotin Faton Klinaku pa ftese te shkruar.

  Si tani edhe ne te kaluaren kam refuzuar thirrje nga Gjykata Speciale permes viber ëhats up apo qfardo rrjeti social kur kan bere ftesa per klient te mi.

  Nuk ka praktika juridike ne bote qe ftohen ne gjykata pa ftesa.

  As ne darsem nuk shkon njeri pa ftese.

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Sylejman Selimi, ka deklaruar në emisionin “Debat Plus” se situata në veri të Kosovës është...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veprimtari i çështjes kombëtare, ish i burgosuri politik dhe i mbijetuar i krimit të gjenocidit në Burgun e Dubravës, Demir Lima, ka...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sot në 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë luftës në Kosovë....
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Dje në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndim nga plumbi i humbur nga arma e zjarrit është sjellë një tridhjetë e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Raportuesja Speciale Kombeve të Bashkuara për Liri të Mendimit dhe Shprehjes, Irene Khan, ka qenë në Kosovë për një mision faktmbledhës. Kështu...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, thotë se Washingtoni është ende duke rishikuar një dërgesë me bomba të mëdha për Izraelin për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.