×
Etiketë: kam
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i organizatës së OVL-UÇK-së ka sqaruar edhe njëherë për opinionin publik se ai është thirrur nga një numër i panjohur që është prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, i cili e ka ftuar Gashin...
Sport30 Shtator 2020
Ylli i Barcelonës Lionel Messi po kërkon që të lë prapa shpinës spekulimet mbi largimin e tij, derisa tifozëve u thotë se ai nuk ka pasur qëllim asnjëherë t’i shkaktojë probleme Barcelonës. Muajin e kaluar...
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Haradinaj tha se nuk e ka njohur nuk e njeh dhe nuk do ta...
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Derisa u pyet se a i është dhënë mundësia për t’i kontaktuar familjarët e...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se i ka propozuar Albin Kurtit sa ishte kryeministër i Kosovës, që këshilltari i tij Bekim Qollaku dhe Glauk Konjufca të punojnë së...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Washingtoni dhe Berlini zyrtar, janë në dakordim mes vete për të finalizuar çështjen e Kosovës. Ai thotë se këtë e dëshmon edhe marrëveshja...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, i është përgjigjur atyre që i thanë me ironi se ishte valltar. Selmanaj ka thënë se kjo është e vërtetë dhe bën pjesë...
Lajme16 Shtator 2020
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa shprehet se, ende ka disa dyshime mbi idenë e mini-schengen që i ka shprehur dhe më herët dhe që kanë të bëjnë me krijimin e një mini-Jugosllavie dhe rritje të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Kryetari i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev, thotë se ka marrë kërcënime për jetën e tij dhe familjarëve të tij, pas statuseve që i publikoi në Facebook, për të cilat Prokuroria ka hapur lëndë. Apasiev...
Lajme14 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’iu rikthehen seancave plenare këtë të enjte. Dy javë pasi është arritur marrëveshja e Uashingtonit për normalizimin ekonomik me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti do të raportojë para të zgjedhurve...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në një konferencë të mbajtur sot për media, tha se kanë bërë përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Ai tha se vendimi për...
Lajme10 Shtator 2020
Emisioni “Stop” ndoqi historinë e Labinot Ramadanit, i cili u arrestua në Morinë dhe i kanë bllokuar makinën Lamborghini, pasi dyshohej se e kishte të vjedhur. Prokurorja Farie Vata është ajo që ka kërkuar që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.