×
Etiketë: tomë
Lajme01 Tetor 2020
Avokati i organizatës së veteranëve, Tomë Gashi ka bërë të ditur se ka pranuar një email nga Gjyqtari i Speciales, Nikollas Guillou duke thënë se nga ai iu është kërkuar që ta informoj zyrën e...
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i organizatës së OVL-UÇK-së ka sqaruar edhe njëherë për opinionin publik se ai është thirrur nga një numër i panjohur që është prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, i cili e ka ftuar Gashin...
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi dhe sektretari i kësaj organizate Faton Kliniku janë ftuar për t`u lajmëruar në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë , raporton Front Online. Lajmin e ka bërë të ditur vet...
Lajme27 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është deklaruar pas arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se kryetari dhe nënkryetari i OVL të UÇK-së nuk kanë...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi është deklaruar se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinajn do të dërgohen në paraburgim. Ai ka thënë se tani për...
Lajme25 Shtator 2020
Tomë Gashi, avokati i OVL UÇK-së, ka folur për bastisjen e zyrës dhe arrestimet e pjesëtarëve të kësaj organizate që janë bërë sot nga Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se ata janë në zyre të...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi, i OVL-së të UÇK-së, ka konfirmuar se është arrestuar kreut i kësaj organizate, Hysni Gucati. Shkrimi i tij: Tani u arrestu nga policija e eulexit kryetari i OVL te UÇK zoti Hysni...
Lajme25 Shtator 2020
Në zyrat e OVL-UÇK ku është duke vazhduar aksioni i bastisjes nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës dhe ato të EULEX. Në zyrat e OVL-UÇK-së tashmë ka arritur edhe avokati mbrojtës i OVL-UÇK-së, Tomë...
Lajme22 Shtator 2020
Avokati i angazhuar nga OVL e UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë para gazetarëve se sërish u vërtetua që për të tretën herë me radhë u dorëzuan dosje apo dokumente nga Gjykata Speciale, në zyrat e...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka po çuditet se pse Organizata e Veteranëve të Luftës vendosi që ta angazhojë Tomë Gashin si avokat të saj. Me anë të një postimi në Facebook, Zeka ka...
Lajme17 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dorëzimi i dosjeve të Gjykatës Speciale në zyrat e OVL të UÇK-së po bëhet me qëllim të dëmtimi të kredibilitetit të Gjyaktës Speciale. “Dikush...
Lajme17 Shtator 2020
Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.