[wp-story]

Lajme

Specialja i shkruan Tomë Gashit

Specialja i shkruan Tomë Gashit
10:54 | 01 Tetor 2020

Avokati i organizatës së veteranëve, Tomë Gashi ka bërë të ditur se ka pranuar një email nga Gjyqtari i Speciales, Nikollas Guillou duke thënë se nga ai iu është kërkuar që ta informoj zyrën e Prokurorit nëse ju shkon ndonjë informacion konfidencial.

Gashi ka thënë se krejt kjo ka ndodhur pasi që ai dhe sekretari i zyrës së veteranëve Faton Klinaku kanë refuzuar që të shkojnë në zyrat e EULEX’it në Fushë Kosovë.

Sipas avokatit ky vendim është tentativë për të legjitimuar arrestimin e krerëve të organizatës, e se kjo vërteton se dokumentet e publikuara janë të Speciales.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera