Lajme

Tomë Gashi paralajmëron arrestimin e tij dhe të Faton Klinakut

Tomë Gashi paralajmëron arrestimin e tij dhe të Faton Klinakut
16:22 | 30 Shtator 2020

Avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi dhe sektretari i kësaj organizate Faton Kliniku janë ftuar për t`u lajmëruar në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë , raporton Front Online.

Lajmin e ka bërë të ditur vet avokati Gashi përmes një postimi  në “Facebook”.

Njoftimi i plotë:

DUKET QË DO TË KETË ARRESTIME TË REJA NGA GJYKATA SPECIALE

Policia e Prokurorisë Speciale në Hagë, duket se nuk e kanë të qartë se Nasim Haradinaj e Hysni Gucati nuk e pranojnë Gjykatën Speciale, ashtu siç nuk e pranon as Faton Klinaku.

Para pak qastesh Policia e Prokurorisë Speciale në Hagë kërkoj që unë ai avokat i OVL të UÇK-së, të lajmërohem në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë së bashku me Faton Klinakun.

Unë kësaj thirrje nuk do ti pergjigjem, ngase nuk e kam pranuar dhe nuk e pranoj Gjykatën Speciale.

Sonte ose shihemi në ndonjë debat televiziv ose unë dhe Faton Klinaku do të flasim për çështje kombëtare në Hagë me Nasim Haradinajn.

Tani Gjykata Speciale e ka humbur arsyen dhe don te arrestoj edhe avokatët që i mbrojnë veteranët e UÇK-së.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera