×
Etiketë: arrestimin
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi dhe sektretari i kësaj organizate Faton Kliniku janë ftuar për t`u lajmëruar në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë , raporton Front Online. Lajmin e ka bërë të ditur vet...
Lajme29 Shtator 2020
Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me Nuredin Lushtakun kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL’së së UÇK’së, Hysni Gucatit, i cili tashmë gjendet në Hagë. Jashari ka treguar se kanë biseduar për...
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Ai ka thënë se nuk e arsyeton arrestimin e tij. "Nuk janë sjell keq...
Lajme29 Shtator 2020
Kryediplomati i Serbisë, Ivica Daçiq, në një intervistë për Happy TV ka paralajmëruar konfirmin e aktakuzës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, për rolin e tij si lider politik i UÇK-së. Ai ka vazhduar të...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka reaguar duke postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ndaj arrestimeve që u bënë sot gjatë...
Lajme25 Shtator 2020
Nga Gjykata Speciale e Hagës kanë thënë se Hysni Gucati, kryetari i OVL UÇK-së, është arrestuar sot nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët në mënyrë që të arrestohet Përparim Osmanaj. Policia bën të ditur se i dënuari është i kërkuar për veprёn penale “Blerje, Posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale e Hagës ka lëshuar një komunikatë adresuar mediave ku ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK’së dhe ish-epror i UÇK’së, në Zonën e Llapit. Sipas komunikatës,...
Lajme24 Shtator 2020
Pas arrestimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator 2020, Salih Mustafa u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë më 24 shtator 2020. Gjykatësi i procedurës...
Lajme24 Shtator 2020
Një profil në rrjetin social ‘facebook’ me emrin e Haki Imerit që besohet se menaxhohet nga familjarë të të ndjerit ka reaguar pas arrestimit të Salih Mustafës nga Gjykata Speciale. Për familjen Imeri arrestimi i...
Lajme24 Shtator 2020
Arrestimi i Salih Mustafës është pasojë e ngritjes së duarve në Kuvend”. Në këtë mënyrë e ka përshkruar arrestimin Mustafës, nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj. Në një prononcim...
Kronika13 Shtator 2020
Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se janë duke hetuar rast lidhur me pretendimet e ankuesit për tejkalim të autorizimeve policore gjatë përdorimit të forcës me rastin e arrestimit në sheshin “Nënë Tereza”, si dhe...
Kronika13 Shtator 2020
Mbrëmjen e djeshme është arrestuar një person në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë, pasi që ka qenë pa maskë. Arrestimi i qytetarit ngjalli shumë reagime për mënyrën se si policia veproi ndaj tij. Zëdhënësi i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.