×
Etiketë: numër
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i organizatës së OVL-UÇK-së ka sqaruar edhe njëherë për opinionin publik se ai është thirrur nga një numër i panjohur që është prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, i cili e ka ftuar Gashin...
Lajme20 Shtator 2020
Kosova nuk duhet të humbasë energjinë me iniciativat të cilat nuk janë prioritete në rrugën integruese, ka thënë drejtori ekzekutiv në institutin “Epik”, Demush Shasha. Sipas tij, iniciativa për Mini-Shengenin vuan nga një numër defektesh...
Lajme19 Shtator 2020
Ditëve të fundit numri i rasteve të reja me COVID19 në Kosovë ka pësuar një rënie të madhe. Tash e sa ditë numri i të infektuarve është nën 100 raste. Por cilat komuna kanë numrin...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Polonia njoftoi sot se kishte regjistruar një numër rekord prej 1 002 rastesh të reja me Covid-19 në një ditë, ndërkohë që Lituania dhe Sllovakia fqinje kishin regjistruar numrin më të madh ditor që prej...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Shteti i Holandës po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë sa i përket personave që janë të infektuar me Covid 19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi. Kjo ministri ka paralajmëruar se...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i rasteve të reja me koronavirus në Holandë po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, duke paralajmëruar se kapacitetet e testimit nuk janë të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Koreja e Veriut ka zhvilluar një "numër të vogël" të armëve bërthamore, tha zëvendës shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të SHBA-së gjeneral John Hayten, duke mohuar kështu pretendimet nga disa raporte të mëparshme,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuara të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jashaj ka thënë së në të gjitha shkollat në Kosovë është duke u zhvilluar procesi mësimor. Jasharaj në një intervistë për Telegrafin, ka thënë...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ulje e madhe e numrit të të infektuarve të ri me Kovid-19 është regjistruar dje kur pas një kohe të gjatë ka pasur 11 raste të reja nga 450 testet e bëra. Edhe pse numri...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Zyrtarë shëndetësorë të Argjentinës kanë konfirmuar një numër rekord të rasteve me COVID-19 me 8.713 dhe 381 vdekje të tjera gjatë 24 orëve. Ministria e shëndetësisë së këtij vendi ka paralajmëruar se megjithëse masat e...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë gjatë ditës së sotme ka raportuar se në botë ka më shumë se 294 mijë raste pozitive të konfirmuara për 24 orët e fundit, duke bërë që kjo të jetë shifëra...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të lejonin që infeksioni i coronavirusit të përhapet në mënyrë që të arrihet imuniteti i mundshëm i tufës, numri i vdekjeve do të ishte masiv, veçanërisht në mesin...
Ekonomi14 Gusht 2020
Qytetarët të cilëve nuk iu janë ekzekutuar pagesat sipas Pakos Emergjente do të mund të thërrasin në numrin 0800 44 440. Numër ky që është publikuar nga Administrata Tatimore e Kosovë. “Duke pas parasysh që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.