×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi uron popullin amerikan në Ditën e Pavarësisë

  FrontOnline
  04 Korrik 2020

  Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e 4 Korrikut- Ditës së Pavarësisë së SHBA-së, ka uruar popullin amerikan, duke theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë luajtur rol vendimtar në realizimin e ëndrrës sonë shekullore për liri e pavarësi dhe se Ne jemi gjithmonë mirënjohës për ndihmën dhe mbështetjen e pazavëndësushme të ofruar në kohën e luftës por edhe në paqe.

  Shkrimi i plotë i Kryetarit Gashi:

  “Sot, shteti mik i Kosovës feston 244 vjetorin e pavaresisë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë luajtur rol vendimtar në realizimin e ëndrrës sonë shekullore për liri e pavarësi.Ne jemi gjithmonë mirënjohës për ndihmën dhe mbështetjen e pazavëndësushme të ofruar në kohën e luftës por edhe në paqe.

  Amerika dhe populli i saj mbetet aleatja dhe partneri ynë i përhershëm në orientimin tonë euro-atlantik. Për të gjithë miqtë tanë amerikanë: Gëzuar 4 Korrikun! Zoti e bekoftë Amerikën! Zoti e bekoftë Kosovën!

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Lajme15 Prill 2024
  Avokati Cedomir Stojkoviq ka thënë se do t’i kërkojë Francës që të mos ia shesin aeroplanët “Rafale” Serbisë. Pasi dje e kritikoi...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.