×
Etiketë: popullin
Lajme08 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës Kombëtare. Duke vlerësuar lartë raportet bilaterale, Haradinaj-Stublla, ka theksuar se do të përkushtohet edhe më...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës së Hungarisë me rastin e Ditës Kombëtare. Ajo me këtë rast ka...
Lajme19 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës Islamike të Afganistanit me rastin e Ditës së Pavarësisë. Duke shprehur urime...
Lajme17 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës së Gabonit me rastin e Ditës së Pavarësisë. Duke shprehur urime të...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar popullin amerikan me rastin e Ditës së Pavarësisë. Veseli përmes një statusi në Facebook, ka thënë se 4 Korriku është një ditë e rikujtimit të...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e 4 Korrikut- Ditës së Pavarësisë së SHBA-së, ka uruar popullin amerikan, duke theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë luajtur rol vendimtar në realizimin...
Lajme24 Qershor 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka reaguar pas lajmit se është dorëzuar aktakuzë nga Prokurori i Specializuar, për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe kreun e PDK’së, Kadri Veselin, raporton Gazeta Express. Mustafa në Facebook...
Lajme24 Qershor 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar pas lajmit se është dorëzuar aktakuzë nga Prokurori i Specializuar, për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe për kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Mustafa...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Bashkimi Europian nuk ka arritur të realizojë ende premtimin për t’i dhënë popullit të Kosovës liberalizimin e vizave. Osmani theksoi se BE duhet të mbajë...
Lajme19 Qershor 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, më 30 janar të vitit 2019 kishte folur në telefon me Këshilltarin për Siguri Nacionale të Presidentit Trump, John Bolton, me të cilin e kishte sqaruar çështjen e shkëmbimit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.