Lajme

Haradinaj – Stublla uron popullin e Afganistanit për Ditën e Pavarësisë

Haradinaj – Stublla uron popullin e Afganistanit për Ditën e Pavarësisë
16:14 | 19 Gusht 2020

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës Islamike të Afganistanit me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Duke shprehur urime të përzemërta për popullin dhe institucionet e këtij shteti me rastin e 101-vjetorit të pavarësisë, ministrja Haradinaj – Stublla tha se Prishtina zyrtare do të angazhohet për krijimin e marrëdhënieve bashkëpunuese me Republikën Islamike të Afganistanit.

Ndryshe, Afganistani ka njohur Kosovën shtet më 18 shkurt 2008.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera