Lajme

Isa Mustafa reagon pas lajmit nga Haga: Luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin

Isa Mustafa reagon pas lajmit nga Haga: Luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin
18:12 | 24 Qershor 2020

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar pas lajmit se është dorëzuar aktakuzë nga Prokurori i Specializuar, për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe për kreun e PDK-së, Kadri Veselin.

Mustafa në Facebook ka shkruar se beson në luftën e UÇK-së dhe të ushtarëve të saj, raporton Front Online.

“Besoj thellë se lufta e UÇK-së Ishte dhe do të konfirmohet nga drejtësia ndërkombëtare si luftë e drejtë dhe pastër, se luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin e Kosovës nga terrori, likuidimi dhe gjenocidi serb”, ka thënë ai.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera