×
Etiketë: mbrojtur
Lajme22 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e rënies, kryeministri Avdullah Hoti ka kujtuar Fehmi e Xhevë Lladrovcin. "Njëzet e dy vjetori i rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre, na kujton përkushtimin dhe sakrificën...
Lajme07 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë së shpejti do t’i japë Policisë së Kosovës një udhëzuar rreth vendeve ku duhet të vendosen maskat e ku jo. Kështu ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj tha se kjo...
Lajme14 Gusht 2020
Me gjithë ndalimin e ndërtimit të rrugëve magjistrale e tranzitore nëpër zona speciale të mbrojtura në Kosovë, kanë vazhduar punimet në rrugën magjistrale Deçan-Plavë në afërsi të Manastirit, ka njoftuar Dioqeza Rashkë-Prizren, raportojnë mediat serbe....
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Nëse keni përdorur një maskë, e cila njihet ndryshe si “N95 Mask”, mund të jeni duke i bërë më shumë dëm vete Meqenëse është e mundur të transmetoni coronavirusin edhe nëse nuk shfaqni simptoma, CDC...
Lajme22 Korrik 2020
Ka nisur protesta në Prishtinë e thirrur kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe. Përpos atyre që po protestojnë kundër ndërtimit të xhamisë, aty kanë dalë edhe disa qytetarë që po e kundërshtojnë këtë protestë. Një...
Lajme16 Korrik 2020
Zyra e OBSH-së në Kosovë ka lansuar së fundmi një video sensibilizuese lidhur me përdorimin e maskave mbrojtëse dhe kujdesin që duhet treguar ndaj COVID-19. Në këtë video tregohet për përdorimin e dy llojeve të...
Lajme08 Korrik 2020
Një biznesmen nga India ka habitur të gjithë pasi pagoi 5,000 dollarë për një maskë prej ari të pastër. Ai është i bindur se nëse e përdor këtë maskë ari, nuk do preket nga koronavirusi....
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Një person i armatosur me bazukë është parë bashkë me persona të tjerë të armatosur me armë të gjata, të cilët kishin dalë për t’i mbrojtur protestuesit në Missouri të Shteteve të Bashkuara pasi një...
Lajme01 Korrik 2020
Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka thënë se në masë të madhe nuk janë duke u respektuar masat e rekomanduara nga IKSHPK-ja dhe Ministria e Shëndetësisë. Tahiri tha se në kryeqytet...
Lajme26 Qershor 2020
Parku Nacional i Bjeshkëve të Nemuna është i mbrojtur me ligj të shpallur nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Në këtë zonë për vite janë ndërtuar objekte në kundërshtim me ligjin, përfshirë këtu edhe hotelin...
Lajme24 Qershor 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka reaguar pas lajmit se është dorëzuar aktakuzë nga Prokurori i Specializuar, për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe kreun e PDK’së, Kadri Veselin, raporton Gazeta Express. Mustafa në Facebook...
Lajme24 Qershor 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar pas lajmit se është dorëzuar aktakuzë nga Prokurori i Specializuar, për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe për kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Mustafa...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Chad Sanborn, specialist i sëmundjeve infektive, në West Palm Beach, FL, thekson rëndësinë e qëndrimit për të paktën 2 deri në 8 metra larg nga çadrat dhe pushuesit e tjerë – sa më shumë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.