×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Amerikani del rrugëve me bazukë për t’i mbrojtur protestuesit nga policia

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Një person i armatosur me bazukë është parë bashkë me persona të tjerë të armatosur me armë të gjata, të cilët kishin dalë për t’i mbrojtur protestuesit në Missouri të Shteteve të Bashkuara pasi një person me ngjytë u sulmua nga një polic.

  Burrat e armatosur rëndë, që e quajnë veten Grupi për Mbrojtjen e Popullit, marshuan bashkë me protestuesit kundër policisë në Missouri të martën, shkruan “Daily Mail”.

  Reagimi i tyre erdhi pasi një hetues policor nga qyteza Florissant u akuzua për sulm dhe akt të armatosur kriminal.

  Hetuesi Joshua Smith u kap nga kamerat duke e goditur me veturë një burrë 20-vjeçar para se ta rrahte atë.

  Personat e armatosur i ngritën grushtet në shenjë solidarizimi me protestuesit dhe disa prej tyre u panë duke biseduar me policët pranë stacionit policor.

  Shtetet e Bashkuara shpesh janë kritikuar për ligjet e buta të armëmbajtjes.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe kanë shprehur shqetësimet e tyre të mërkurën pas raportimeve se zyrtarë të drejtësisë...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Të tjera
  Vip04 Tetor 2023
  Rap-artisti i njohur shqiptar, Stresi, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Sja keni idenë” mban titullin kënga, të cilën e...
  Lajme04 Tetor 2023
  Në mesin e tetorit, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit të Berlinit. Agjenda tashmë është përcaktuar. Këshilltarja e kryeministrit të Shqipërisë,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditë më parë ka thënë se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë...
  Kronika04 Tetor 2023
  Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në  “Rrugën e Ulqinit” në Mitrovicë. Lajmin për Front Online...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdimësi po deklaron KFOR-i duhet ta marrë kontrollin ne veri të Kosovës. E, deklaratën e  Ramës,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.