Lajme

Tomë Gashi: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit lajm i keq për UÇK-në

Tomë Gashi: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit lajm i keq për UÇK-në
16:32 | 24 Qershor 2020

Avokati Tomë Gashi ka reaguar në lidhje me aktakuzën e ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Specialja.

Sipas një postimi të tij në “Facebook” publikimi i aktakuzës nga Zyra e Prokurorit Special është në kundërshtim me rregullat e saj ligjore, raporton portali “Front Online”.

Postimi i plotë i Gashit:

Gjykata Speciale e beri publike aktakuzen e pare te ngitur nga Zyra e Prokurorit special ne kundershtim me rregullat e te saj ligjore.
Aktakuza e ngritur nga Prokuroria dhe e dorzuar ne Gjykate Speciale ne Hague ndaj Presidentit Hashim Thaqi, dhe Ish Kryeparlamentarit Kadri Veseli eshte ende e pakonfirmuar nga Gjyqtari i Procedures Paraprake.
Eshte nji lajm i keq per te gjith Shqiptaret ne pergjithesi , per ne Shqiptaret e Kosoves ne veqanti dhe posaqerisht per ish pjestaret e UÇK-se.

Më mirë në Kosovë se në Gjermani

Të tjera