×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi: 37 rastet pozitive në Prishtinë, rezultate të mostrave të grumbulluara në pesë ditë

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Në Prishtinë sonte janë shtuar 37 raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se këto raste kanë dalë nga testimi i 155 mostrave nga data 19 – 24 qershor.

  “22 raste që kanë dalë pozitive janë testuar direkt në Klinikën Infektive pasi që mund të jenë raste që kanë pasur simptoma”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  Gashi thotë se sot janë bërë 10 testime në QKMF dhe ditën e nesërme nuk pritet të ketë ndonjë numër të madh të infektimeve.

  Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë thotë se tashmë janë duke u gjurmuar rastet e familjarëve të afërt dhe rastet me simptoma.

  “Tashmë gjasat që të dalin rastet pozitive janë shumë më të mëdha se në të kaluarën”, tha ndër të tjera Bujar Gashi.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të at Antonio Belushit. Ajo shprehet se Belushi mbrojti të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.