×
Etiketë: biden
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Kuvendi Kombëtar Republikan e portretizoi Presidentin Donald Trump si një komandant të fortë që mposht armiqtë dhe që kërkon më shumë aleatë. Kundërshtari i tij, ish nënpresidenti Joe Biden, thotë se do të qëndrojë përkrah...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, e cilësoi Partinë Demokratike dhe të nominuarin e tyre presidencial, Joe Biden, si majtistë radikalë që janë një kërcënim për “ëndrrën amerikane”. Trump, komentet i bëri gjatë fjalimit të tij, në...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Ndërkohë që vendi është përfshirë nga trazira të reja racore, nënpresidenti Mike Pence u tha votuesve “nuk do të jeni të sigurtë në Amerikën e Joe Bidenit,” duke sulmuar kandidatin demokrat për president se është...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence ka paralajmëruar se dhuna do të përhapet në qytetet amerikane nëse Joe Biden fiton Shtëpinë e Bardhë në nëntor. “E vërteta e vështirë është që ju nuk do të jeni të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Ndërkohë që u hap Kuvendi Kombëtar Republikan, ish-senatori nga Arizona, Jeff Flake, si dhe mbi 20 ish-anëtarë të tjerë republikanë të Kongresit, shprehën mbështetjen e tyre për kandidatin demokrat në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden. Fushata...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Kandidati për president dhe kandidatja për zëvendëspresidente të SHBA-së, do të testohen çdo ditë pasi zyrtarët e kampanjës zgjedhore dëshirojnë të zbatojnë në maksimum disa prej protokolleve shëndetësore të COVID-19. Kështu së paku ka konfirmuar...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, së bashku me dy senatorët Bob Dole dhe John McCain, gjatë një debati në emisionin politik “Meet the Press” po debatonin për bombardimet e...
Lajme19 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës vendosi ta nderojë Beau Biden, birin e ndjerë të kandidatit presidencial të SHBA-së Joe Biden, duke e pagëzuar një pjesë të rrugës Gjilan- Ferizaj me emrin e tij. Beau Biden, i cili...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Kur Joe Biden deklaroi zyrtarisht që do të hynte në garën presidenciale të vitit 2020, ai potencoi se do të qëndronte prapa njerëzve që kontribuan në ndërtimin e SHBA-së. Derisa vendi përballet me sfida të...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Kandidati demokrat për president të SHBA-së, Joe Biden, bëri thirrje sot për një mandat mbarëkombëtar të përdorimit të maskave sanitare në SHBA, me qëllim frenimin e përhapjes së COVID-19. “Çdo amerikan duhet të mbajë një...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Joe Biden, kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, ka zgjedhur senatoren e Kalifornisë, Kamala Harris, si kandidate për nënpresidente. Harris 55-vjeçare u zgjodh senatore për herë të parë në vitin 2017 gjersa ka bërë...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Kandidati demokrat Joe Biden ka zgjedhur atë që në rast fitoreje në zgjedhjet presidenciale të nëntorit, do të jetë zëvendëspresidentja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë për Kamala Harris, senatore e Kalifornisë nga...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Joe Biden, ka thënë se kreu i tanishëm i Shtëpisë së Bardhë gaboi kur tha se koronavirusi do të zhdukej. Ai gjithashtu kërkoi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.