×
Etiketë: biden
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Joe Bide, ka thënë të premten se ka marrë informacione nga shërbimet inteligjente dhe se Rusia është duke i vazhduar përpjekjet për të...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden u zotua të forcojë marrëdhëniet me NATO-n, nëse fiton zgjedhjet në nëntor, dhe ka paralajmëruar se aleanca transatlantike e krijuar pas Luftës së Dytë Botërore mund të mos mbijetojë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Sipas sondazheve më të fundit, populli amerikan ka vendosur të ndëshkojë kreun e Shtëpisë së Bardhë për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë së koronavirusit në vend. Rivali i tij demokrat Biden ka 52 për qind...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden po propozon të shpenzojë 2 trilion dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës dhe për ta ulur në zero emetimin e karbonit deri në mes të dekadës së ardhshme....
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Joe Biden fitoi në zgjedhjet e brendshme partiake të demokratëve në Porto Riko të dielën. Biden u përball me shtatë kandidatë, por që të gjithë u larguan nga gara. Këto zgjedhje ishin caktuar për në...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Anketat e opinionit publik pasqyrojnë një përshtypje të përgjithshme të popullatës në një moment të caktuar. Megjithëse kanë mbetur edhe katër muaj deri në zgjedhjet presidenciale, këto anketa ofrojnë informacion të vlefshëm për tendencën e...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në një deklaratë të publikuar të premten, kandidati i pritshëm i...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kandidati demokrat Joe Biden pritet të propozojë një mënyrë të re të përdorimit të rregulloreve të qeverisë federale për t'i shpenzuar paratë me qëllimin për të forcuar kompanitë amerikane të prodhimit dhe teknologjisë. Zoti Biden...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Joe Biden, ka thënë se do ta kthejë mbrapsht vendimin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për tërheqje nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), nëse fiton zgjedhjet në...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Qindra zyrtarë që kanë punuar për ish-Presidentin republikan, George W.Bush, kanë vendosur të mbështesin kandidatin demokrat, Joe Biden, në zgjedhjet e ardhshme të SHBA-së që do të mbahen në muajin nëntor. Sipas mediave të huaja,...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Joe Biden thotë se s’do të mbajë tubime zgjedhore gjatë pandemisë Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Joe Biden, ka thënë se nuk do të mbajë tubime zgjedhore gjatë...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Republikanët dhe demokratët po përpiqen të tërheqin votuesit më të moshuar, 65-vjeç e sipër. Sipas anketave, demokrati Joe Biden po avancon me këtë grupmoshë krahasuar me Presidentin Trump. Gara për të tërhequr amerikanët e moshuar...
Lajme21 Qershor 2020
Nga takimi 27 qershorit i krerëve të Kosovës dhe Serbisë në Uashington, pritet shumë, ku sipas emisarit special amerikan në dialog, Richard Grenell, do të diskutohet vetëm çështjet ekonomike. Por, analisti dhe eksperti amerikan për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.