×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot fillon punimet Asambleja Parlamentare e SEECP-së

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Kuvendi i Republikës së Kosovës hap sot punimet e Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP).

  Konferenca ndërkombëtare, me temën “Të jesh në hap me Evropën”, do të zhvillojë punimet online, nga ora 9:30 – 16:30.

  Konferenca do të transmetohet në televizionin publik, në uebfaqen e Kuvendit dhe kanalin zyrtar të Kuvendit në youtube, nëpërmjet livestrem.

  Hapjen e konferencës do ta bëjë kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova dhe kryetarja e Komisionit të Përhershëm të AP-së së PBEJL-së, Fitore Pacolli Dalipi.

  Më pas dot ë vijohet me panele diskutimi për tri tema të ndryshme.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, e cila është në vizitën e saj të parë në Serbi pas zgjedhjes së saj kryeministre e...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.