×
Etiketë: parlamentare
Lajme30 Shtator 2020
Në kuvendin e Kosovës do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, komisioni...
Lajme23 Shtator 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen 5 komisione parlamentare. Komisioni për Buxhet dhe Transfere, komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Perona të Pagjetur...
Lajme18 Gusht 2020
Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, të zgjedhurit e popullit kanë miratuar vetëm 10 projektligje nga gjithsej 138. Kjo ka bërë që 87 për qind e...
Lajme12 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës do të mbahen tri komisione parlamentare. Me të nisur në ora 10:00, do të mbahet komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, ku në rend dite ka miratimin...
Lajme11 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës, sot do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike që në rend dite ka shqyrtimin e Raportit të Auditimit për Ministrinë e Diasporë, Investimeve Strategjike, për vitin...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) pretendojnë se kanë siguruar shumicë parlamentare për formimin e qeverisë së re. Shkrimet e disa mediumeve për arritjen e marrëveshjes mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së nga kjo parti i...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Dje në mesditë u mbajt mbledhja konstitutive e Kuvendit pas zgjedhjeve të 15 korrikut. Përbërja e dhjetë parlamentare apo e para me emrin e ri Kushtetues, u thirr në rrethana të jashtëzakonshme si pasojë e...
Lajme04 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahen dy komisione parlamentare. Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregullore e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit që do të nis në ora 09:00 si dhe do...
Lajme01 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës, jo vetëm që është ndër institucionet që gëzon më së paku besim në opinion, por kohët e fundit është shndërruar në arenë përplasjesh verbale me fjalor të degraduar ndërmjet deputetëve të partive të...
Lajme30 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka postuar një fotografi ku shihen katër deputetë nga tri grupe të ndryshme parlamentare në Kuvend, të cilët tashmë janë shëruar...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Është firmosur marrëveshja politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Pas shumë debatesh dhe kundërshtimesh, opozita Parlamentare ka rënë dakord që të firmos votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Deputeti nigerian Daniel Pondei ka humbur vetëdijen gjatë të hënës në një transmetim live të seancës parlamentare, të mbajtur lidhur me hetimet për pretendimet për keqmenaxhim të një organizate për zhvillim ekonomik në rajonin Delta...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.