Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  LSDM: Kemi shumicë parlamentare për formimin e qeverisë së re

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) pretendojnë se kanë siguruar shumicë parlamentare për formimin e qeverisë së re. Shkrimet e disa mediumeve për arritjen e marrëveshjes mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së nga kjo parti i quajnë “keqpërdorim të mediumeve për pozicionim politik”, transmeton “360 gradë”.

  “Është e qartë se tekstet e botuara janë pozicionim politik përmes abuzimit të mediumeve, me qëllim që të arrihen pozita më të mira para publikut, por edhe në negociatat e subjekteve të caktuara politike. Ne theksojmë se LSDM ka siguruar shumicë për formimin e qeverisë.Kjo do të dëshmohet ditëve në vijim pasi të merret mandati nga Presidenti Stevo Pendarovski dhe kur të vijë akti i votimit në Kuvend,”, thonë nga LSDM-ja.

  Përndryshe, në publik njihet vetëm informacioni se LSDM ka marrë pëlqimin e PDSH-së për të qenë pjesë e qeverisë me një mandat.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Bashkisë së Bordosë i është vënë zjarri nga protestuesit në Francë. Më shumë se një milion njerëz dolën në rrugë në të...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Pentagoni raportoi se një kontraktor amerikan u vra dhe pesë trupa ushtarake amerikane, si dhe një kontraktor tjetër, u plagosën në një...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i platformës jashtëzakonisht të njohur “TikTok”, Shou Zi Chew, dëshmoi dje për më shumë se pesë orë përpara komisionit...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me kabinetin e tij qeveritar, ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  “Jemi në mes të procesit për anëtarësimin në NATO. Turqia ka njoftuar se do ta ratifikojë kërkesën tonë para zgjedhjeve. Të njëjtën...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Çdo përpjekje e Ukrainës për të marrë gadishullin e Krimesë do të ishte një arsye për Rusinë që të përdorte “absolutisht çdo...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në zonën mes Korçës dhe Ersekës. Sipas IGJEUM lëkundja...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Franca është e përfshirë nga protestat e dhunshme, kundër reformës së pensioneve. Një ditë me parë protestat degjeneruar në përleshje në të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.