Bota/Rajoni

Sot 163 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Maqedoni

Sot 163 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Maqedoni
14:58 | 26 Qershor 2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1074 teste për coronavirus, ndërsa 163 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre, 70 janë nga Shkupi, 25 nga Tetova, 2 nga Kumanova, 6 nga Dibra, 14 nga Shtipi, 2 nga Prilepi, 4 nga Struga, 2 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 9 nga Ohri, 2 nga Kavadari, 11 nga Gostivari, 1 nga Strumica, 2 nga Kriva Pallanka, 3 nga Koçani, 4 nga Shën Nikolla dhe 4 nga Resnja.

MSH informon se janë regjistruar edhe tre viktima si pasojë e coronavirusit.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 40 pacientë të shëruar, prej tyre 6 nga Shkupi, 9 nga Tetova, 1 nga Kumanova, 16 nga Shtipi, 2 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 2 nga Gostivari dhe nga një në Koçan dhe Resnjë.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 5758, prej të cilëve 2206 janë shëruar, ndërsa 268 kanë ndërruar jetë.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera