×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sot 163 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Maqedoni

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1074 teste për coronavirus, ndërsa 163 raste kanë rezultuar pozitiv.

  Prej tyre, 70 janë nga Shkupi, 25 nga Tetova, 2 nga Kumanova, 6 nga Dibra, 14 nga Shtipi, 2 nga Prilepi, 4 nga Struga, 2 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 9 nga Ohri, 2 nga Kavadari, 11 nga Gostivari, 1 nga Strumica, 2 nga Kriva Pallanka, 3 nga Koçani, 4 nga Shën Nikolla dhe 4 nga Resnja.

  MSH informon se janë regjistruar edhe tre viktima si pasojë e coronavirusit.

  Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 40 pacientë të shëruar, prej tyre 6 nga Shkupi, 9 nga Tetova, 1 nga Kumanova, 16 nga Shtipi, 2 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 2 nga Gostivari dhe nga një në Koçan dhe Resnjë.

  Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 5758, prej të cilëve 2206 janë shëruar, ndërsa 268 kanë ndërruar jetë.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.