×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  SHBA, brenda 24 orëve mbi 1.300 viktima nga koronavirusi

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Brenda 24 orëve të fundit në SHBA janë regjistruar 1.308 viktima si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19, duke e çuar në 164.144 numrin e viktimave në total.

  SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

  Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 64.771, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 5.098.494, raporton ALSAT.

  Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 2,6 milionë të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në mbi 63,9 milionë.

  Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me 549.694 raste të konfirmuara.

  Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar Brazili me 2.967.064 raste dhe India me 2.108.705.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  I ati i 14 vjeçares Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski sonte pas Gjykatës Penale ku ndodhej para gjykatësit në procedurë paraprake, do të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Të paktën 50 palestinezë janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në dy shkolla që ofronin strehim për të zhvendosurit në Daray të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave....
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Të mërkurën e javës që shkoi, Liridona Ademaj, 30 vjeçare, u gjet e vrarë në një veturë. Fillimisht u tha se bëhej...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.