×
 • Lajme
 • Lajme

  Sërish incident në Kardiokirurgji, dyshohet për përleshje fizike ndërmjet kardiokirurgëve

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Në Shërbimin e Kardiokirurgjisë në QKUK sërish ka ndodhur një incident ndërmjet mjekëve.

  Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda klinikës për një incident ndërmjet dy mjekëve. Sipas burimit, mjekët dyshohet se janë përleshur ndërmjet vete edhe fizikisht.

  Në këtë incident janë përfshirë Dr. Rifat Brahimaj dhe Dr. Sabjan Memishaj. I pari e ka mohuar se janë rrahur, ndërsa i dyti nuk ka pranuar të flas.

  “Nuk është e vërtetë që ka ndodhur përleshje. Kemi diskutuar me ngritje toni, gjë që është normale të ndodhë, por nuk ka pas ndonjë incident”, ka deklaruar Brahimaj.

  Por Gazeta ka siguruar një dokument të drejtorit të klinikës Dr. Tefik Bekteshi ku për shkak të këtij incidenti Brahimajt i është ndaluar hyrja në Kardiokirurgji.

  Ndërkaq Memishaj nuk ka pranuar të flas duke e mbyllur telefonin sapo i ka treguar gazetari se për çfarë e ka telefonuar.

  Në Kardiokirurgji edhe më herët pati ndodhur një përleshje fizike ndërmjet shefit Adem Grbolar dhe specializantit Endrit Shala.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.