Lajme

Rritet numri i të hospitalizuarve me COVID-19 në Infektivë, sot 72

Rritet numri i të hospitalizuarve me COVID-19 në Infektivë, sot 72
12:27 | 20 Qershor 2020

72 pacientë të infektuar me koronavirus janë të hospitalizuar sot në Klinikën Infektive.

Sipas njoftimit, 31 raste janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve 4 raste në gjendje më të rënduar janë duke u trajtuar në repartin e Mjekimit Intensiv dhe dy prej tyre janë në gjendje kritike.

“Klinika është në pritje të rezultateve për 8 raste si dhe nga klinika lirohen 2 pacientë të cilët kanë rezultuar negativ në testimet për COVID-19”, thuhet në njoftim.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera