Gjuha:
×
Etiketë: 72
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore serbe kanë publikuar të dhënat më të reja rreth gjendjes me pandeminë. Në 24 orët e fundit, 72 pacientë të tjerë janë infektuar me coronavirus në Serbi. Fatkeqësisht, një person ka humbur jetën...
Lajme02 Gusht 2020
13 persona të konfirmuar me Covid-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 249. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, të gjithë kishin edhe sëmundje të...
Lajme30 Korrik 2020
Me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme në lexim të dytë ka miratuar Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës...
Lajme29 Korrik 2020
Në tri ditët e fundit, në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, tre pacientë kanë humbur betejën me COVID-19, ndërsa në 24 orët e fundit, janë regjistruar 16 raste të reja të infeksionit...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se aktualisht Telekomi i Kosovës është 72 milionë euro në borxh. Ai tha se një kohë Telekomi...
Lajme20 Korrik 2020
Trupi i pajetë i 72 vjeçarit nga Fushë Kosovë, që dyshohet se është vrarë nga djali i tij, është dërguar për obduksion. Sic edhe shihet nga këto foto të siguruara nga Gazeta Express, trupi i...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Maqedonia e Veriut ka vendosur që t’ua mbyll dyert disa shteteve të rajonit, duke përfshirë edhe Kosovën si masë parandaluese kundër pandemisë që ka shkaktuar koronavirusi. Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka nxjerrë një vendim...
Lajme30 Qershor 2020
Në Gjilan sonte janë regjistruar pesë raste të reja me COVID-19. Nënkryetari i komunës, Arbër Ismajli thotë për RTV Dukagjinin se tri rasteve tashmë u dihet burimi i infeksionit dhe dy prej tyre ende nuk...
Lajme29 Qershor 2020
Komuna e Mitrovicës ka njoftuar se aktualisht janë 72 raste aktive me koronavirus në këtë komunë. Drejtoresha e Shëndetësisë në këtë komunë, Erseka Hasanaj Barani, ka treguar se deri tani janë shëruar 28 pacientë dhe...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar edhe dy viktima me COVID-19, derisa 72 persona kanë rezultuar pozitivë nga 374 testime të bëra.Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 19 të prekur në...
Lajme20 Qershor 2020
72 pacientë të infektuar me koronavirus janë të hospitalizuar sot në Klinikën Infektive. Sipas njoftimit, 31 raste janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve 4 raste në gjendje më të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.