Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Polonia shënon shifrën më të lartë ditore të koronavirusit, paralajmëron masa të reja

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Polonia ka regjistruar 680 raste te reja me COVID-19 në 24 orët e fundit duke shënuar edhe shifrën më të madhe të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë.

  Qeveria polake po e shqyrton rikthimin e masave të karantinës për personat që vijnë nga vendet e tjera, njofton Klan Kosova.

  Zyrtari për Informim në Ministrinë e Shëndetësisë ka thënë për BBC se shumica e këtyre rasteve të reja vijnë nga tri rajone të vendit.

  Ai tha se ende nuk ka ndonjë vendim zyrtar rreth kësaj çështje, por se qeveria po e analizon situatën epidemiologjike në vend dhe se varësisht nga gjendja do të shqyrtohet edhe masa e karantinës për personat që vijnë nga jashtë.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.