×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli citon Naim Frashërin: Fjalët e tij më kanë ndjekur gjithë jetën – puna vërtetë është nder!

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka përcjellë një mesazh virtual për të gjithë ndjekësit e tij në rrjete sociale.

  Ndërsa ka ndarë një imazh ku shihet i shoqëruar nga Aziz Agushi, një prej punëtorëve të tij nga sektori i ndërtimtarisë, Behgjet Pacolli citon edhe poetin dhe shkrimtarin shqiptar Naim Frashëri me vargjet e tij për punën.

  ”Fjalët e Naim Frashërit më kanë ndjekur gjithë jetën. Puna vërtet është nder! Ju uroj të gjithëve një ditë të mrekullueshme!”, thotë ai.

  Pacolli përmend vargjet e Frashërit: ”Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë…”

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi për Front Online thotë se me këtë mendësi të Qeverisë ‘Kurti’, Serbia në Kosovë do të gjejë hapësirë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ramush Haradinaj, deputet në Kuvendin e Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, thotë se kryeministri Albin Kurti ka një skenar pse dëshiron të...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.