×
Etiketë: puna
Front TV30 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë Covid-19, pacientëve do t’i duhet të presin deri në 6 muaj për tu operuar në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale. Vetëm rastet që janë urgjente do të arrijnë të operohen menjëherë, derisa...
Lajme30 Shtator 2020
Nuk ka më nevojë për karantinë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm dhe puna ka vazhduar për organizimin e një raundi të ri takimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Kjo i është konfirmuar në...
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Lajme26 Shtator 2020
Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës është hequr kufizimi i lëvizjes. Prej mbrëmë qeveria ka shfuqizuar vendimin e më hershëm ku qytetarët nuk lejoheshin të qarkullonin pas orës 22:30 deri në orën 05:00,...
Lajme24 Shtator 2020
Ai ësht një nga kryetarët më aktiv të komunave. Bali Muharremaj, i pari i Suharekës e ka nisur ditë herët, madje në terren. Këtë e tregon edhe postimi i tij në FB, i cili posa...
Lajme20 Shtator 2020
Gastronomët kanë thyer sot pjata para Qeverisë së Kosovës, duke i shprehur pakënaqësitë e tyre për mos përkrahjen financiare nga institucionet e Kosovës si dhe për mos shfuqizimin e masave ndaj këtij sektori. Kryetari i...
Lajme11 Shtator 2020
Një mësimdhënës që kishte sulmuar gruan e tij po ashtu mësimdhënëse në një shkollë në Mitrovicë është suspenduar. Vendimi për suspendimin e mësimdhënësit u bë nga kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahitri dhe drejtori...
Lajme09 Shtator 2020
Komuna e Kamenicës njofton qytetarët që për shkak të situatës së krijuar nga virusi SARS-CoV-2, janë mbyllur përkohësisht disa Ambulanca të Mjekësisë Familjare në disa lokalitete. AMF-të në Desivojcë, Poliçkë, Lisockë, Tugjec dhe Krilevë janë...
Ekonomi07 Shtator 2020
Gjendja e rëndë e sektorit privat si rezultat i pandemisë dhe mospërkrahja e mjaftueshme e bizneseve dhe punëtorëve të sektorit privat nga ana e Qeverisë është arsyeja që kërkohet nga Qeveria që menjëherë të largohen...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ford Motor Company njoftoi sot se planifikon të eliminojë 1.400 vende pune me paga fikse në Shtetet e Bashkuara deri në fund të vitit, si pjesë e një programi ristrukturimi shumëvjeçar me vlerë 11 miliardë...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një 18-vjeçar shqiptar humbi jetën në një aksident mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:30 në Pesaro të Italisë. Mediat italiane shkruajnë se viktima është identifikuar si Rusjon Kercuku. Ai punonte si kamarier në një hotel në...
Kronika28 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se një person nga Malisheva ka humbur para dy ditësh. Rastin në Polici e ka raportuar babai i viktimës. Ai tha se djali i tij me datën 26.08.2020 kishte shkuar...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Covid-19 ka ndryshuar plotësisht jetët tona. Dhe ndërsa shumë njerëz shpresojnë që këto ndryshime të jenë të përkohshme, pandemia ka zbuluar edhe dobësitë e statuskuosë aktuale. Pas çdo krize të madhe, njerëzimi detyrohet t’i identifikojë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.