×
Etiketë: ndër
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Lajme15 Shtator 2020
Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vdekjes së aktorit të madh, Adem Mikullovci. Në një shkrim të tij, Abdixhiku, ka kujtuar Mikullovcin, përmes një thënie të Azem Shkrelit, në të cilën thuhet: “Sikur...
Lajme08 Shtator 2020
Komuna e Obiliqit është renditur ndër komunat e para me performancën më të mirë në Grantin e Performancës të Ministrisë së Administratës dhe Pushtetit Lokal për vitin 2019. Me këtë rast, kryetari Gashi, ka falënderuar...
Lajme07 Shtator 2020
Edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka vlerësuar si ngjarje historike 7 Shtatorin e vitit 1990, ku delegatët e Kuvendit të Kosovës shpallen Kushtetutën në Kaçanik. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Përpjekjet për të frenuar krizën e Covid-19 kanë hapur në botë diskutimet lidhur me shkurtimin e orëve të punës që duhen punuar në javë, edhe si një mjet për të ruajtur vendet e punës. Unioni...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Sipas të dhënave të Entit statistikor te Serbisë, ky shtet është ndër tre vendet me popullsi më të vjetër në Europë. Në këtë listë prinë Italia. Nga numri i përgjithshëm i popullsisë, nën shtat milionë...
Lajme24 Gusht 2020
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se ende është herët të flitet për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Në një intervistë për klankosova.tv për këtë temë që është aktualizuar së fundmi, ai...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka përcjellë një mesazh virtual për të gjithë ndjekësit e tij në rrjete sociale. Ndërsa ka ndarë një imazh ku shihet i shoqëruar nga Aziz Agushi, një...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është bërë pjesë e fushatës së republikanëve për garën presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Grenell në një insert disa minutësh, lavdëron punën...
Lajme18 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë e Kosovës, Meliza Haradina-Stublla, gjatë qëndrimit në ShBA ka vizituar Shoqatën “Vatra”, e cila me dekada ka qenë shtëpia e shqiptarëve në Amerikë. Ajo ka thëë se misioni...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Shkencëtarët që janë të angazhuar për ta këshilluar qeverinë britanike kanë thënë se sëmundja Covid-19 do të përhapet më shumë gjatë dimrit dhe tualetet publike janë ndër vendet më të rrezikshme ku njerëzit mund të...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendësministri i Shëndetësisë, Pjetër Ndou, gjatë mbrëmjes së djeshme ka organizuar një aheng familjar për nder të 25 vjetorit të martesës se tij. Në disa pamje të postuara nga vajza e tij në rrjetet sociale,...
Lajme13 Gusht 2020
Skender Hyseni është emëruar nga Qeveria “Hoti”, si koordinator për dialogun. E një gjë e tillë sipas Haki Abazit, anëtarë i VV-së, është antikushtetuese. “Kemi një vendim të Gjykatës Kushtetuese ku thotë që nuk mund...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.