Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani: Diskutime për kufij ka pasur, vetë Hoti dikur kritikonte një gjë të tillë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se për gati dy vjet me radhë ështrë diskutuar për ndryshim kufijsh. Thotë se një praktikë e tillë është kritikuar në të kaluarën nga vetë Hoti, i cili sot po thotë se një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

  “Z. Kryeministër, zonja dhe zotërinj  nuk është mirë të mendohet se jemi pjesë e një amnezie. Diskutime për kufij ka pasë. Nuk ka deputetë të LDK’së që s’ka folë, ish-deputetë të mandatit të kaluar  që s’ka fol për këtë teme në këtë Kuvend.Ish-presidenti e ka pranuar vetë. Herë është quajtur “korrigjim kufijsh’ e herë me ndonjë emër tjetër, mirëpo diskutim ka pasur për gati dy vjet me radhë dhe ju i keni kritikuar çdo ditë e tash po pretendoni se ato s’kanë ndodh. Dhe t’i thuani një Kuvendi që po merreni me konspiracione për ngjarje të dokumentuara dhe tashmë të konfirmuara nga njerëz aktual të Shtëpisë së Bardhë dhe këshilltarë të kaluar të Shtëpisë së Bardhë tregon mos prespekt ndaj këtij institucioni”, tha Osmani.

  Ajo thotë se si kryetare e Kuvendit asnjëherë nuk është informuar për dialogun përveç asaj që ka dëgjuar në Kuvend sikurse secili deputet tjetër.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, se dialogu nuk është top prioritet i qeverisë së tij, sipas deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton...
  Lajme23 Mars 2023
  Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia bën të ditur se në veturën e...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në urimin e tij për besimtarët myslimanë, ka shfaqur shpresën që muaji i Ramazanit të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.