×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga këto komuna janë tre të vdekurit nga Coronavirusi

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Edhe tri viktima nga koronavirusi janë shënuar sot në Kosovë.

  Dy prej tyre vijnë nga Komuna e Prizrenit dhe një nga Rahpveci.

  Edhe tre persona të vdekur nga coronavirusi në Kosovë

  Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës kanë se mbrëmë ka ndërruar jetë pacienti J.N, 57 vjeçar nga komuna e Prizrenit si dhe sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti R. B, 78 vjeçar, po ashtu nga komuna e Prizrenit, të cilët përveç infeksionit me COVID-19 kishin edhe sëmundje shoqëruese.

  Ndërkaq, njoftohet se sot në orët e mëngjesit, ka vdekur pacienti me inicialet D.N, 71 vjeçar nga Suhareka, i cili ishte pranuar në Njësinë Intensive në objektin e Mjekësisë me datën 23.06.2020, si transfer nga Klinika Infektive, i konfirmuar me strisho pozitive për COVID-19.

  Kujtojmë se edhe gjatë ditës së djeshme janë shënuar tri viktima nga Coronavirusi në Kosovë, ndërkohë që numri i rasteve vazhdon të jetë i lartë.

  5 persona në Infektivë janë në gjendje të rëndë, 2 me oksigjenoterapi dhe 3 me respiratorë

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Tash e dy ditë kanë filluar gërmimet e para për të pagjeturit për këtë fillim vit në Prekaz. Lajmin e ka bërë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se Reforma e administratës dhe sundimi i...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Dinarin nuk na e sollën në tavolinë aleatët, por arroganca e kryeministrit Kurti”. Kështu, po vlerëson ish-kryenegociatori Avni Arifi. Arifi për Front...
  Sport28 Shkurt 2024
  Barcelona përballet me një sfidë në rritje me ngritjen e futbollit në Arabinë Saudite, ku klubet me ambicie kolosale duan të joshin...
  Sport28 Shkurt 2024
  Ish-futbollisti i njohur i Manchester United, John O’Shean e ka marr drejtimin e Kombëtares së Irlandës së Veriut. Në fakt, O’Shea do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.