Lajme

Nga këto komuna janë tre të vdekurit nga Coronavirusi

Nga këto komuna janë tre të vdekurit nga Coronavirusi
12:04 | 27 Qershor 2020

Edhe tri viktima nga koronavirusi janë shënuar sot në Kosovë.

Dy prej tyre vijnë nga Komuna e Prizrenit dhe një nga Rahpveci.

Edhe tre persona të vdekur nga coronavirusi në Kosovë

Nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës kanë se mbrëmë ka ndërruar jetë pacienti J.N, 57 vjeçar nga komuna e Prizrenit si dhe sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti R. B, 78 vjeçar, po ashtu nga komuna e Prizrenit, të cilët përveç infeksionit me COVID-19 kishin edhe sëmundje shoqëruese.

Ndërkaq, njoftohet se sot në orët e mëngjesit, ka vdekur pacienti me inicialet D.N, 71 vjeçar nga Suhareka, i cili ishte pranuar në Njësinë Intensive në objektin e Mjekësisë me datën 23.06.2020, si transfer nga Klinika Infektive, i konfirmuar me strisho pozitive për COVID-19.

Kujtojmë se edhe gjatë ditës së djeshme janë shënuar tri viktima nga Coronavirusi në Kosovë, ndërkohë që numri i rasteve vazhdon të jetë i lartë.

5 persona në Infektivë janë në gjendje të rëndë, 2 me oksigjenoterapi dhe 3 me respiratorë

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera