Bota/Rajoni

Në SHBA 425 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit, shkon në 120 mijë numri i viktimave nga Covid-19

Në SHBA 425 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit, shkon në 120 mijë numri i viktimave nga Covid-19
13:09 | 23 Qershor 2020

Numri i vdekjeve nga Covid-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të mbetet i lartë. Së fundmi raportohet se 425 persona kanë humbur jetën nga koronavrusi.

Kjo ka bërë që numri total i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA të shkojë në 120 mijë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë numrin më të lartë të rasteve dhe vdekjeve në botë, dyfishi i Brazilit që mban vendin e dytë.

Lajmi i mirë është se në disa shtete të SHBA-së numri i rasteve të reja po bie. Kalifornia, Teksasi dhe Florida vazhdojnë të jetën zona të nxehta dhe problematike për sa i përket përhapjes së virusit dhe numrit të lartë të rasteve.

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera