×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Gjilan më së shumti raste me COVID-19 ka në Stançiç ku është pika kufitare me Maqedoninë

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Në Gjilan sonte janë raportuar tri raste të reja me coronavirus.

  Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli thotë për RTV Dukagjinin se por këtyre rasteve të reja, në këtë komunë rezultojnë të shëruar edhe dy persona tjerë.

  Ai thotë se të gjitha rastet e javës së fundit janë raste kontakti të njohura.

  “Raste më së shumti janë paraqitur në Stançiç në pikën kufitare me Malin e Zi. Aty kemi një numër të konsiderueshëm të infektuarve dhe si pasojë e kësaj janë shpërndarë infeksionet gjithandej”, tha ai.

  Ismaili thotë se momentalisht në Komunën e Gjilanit janë 67 raste aktive ndërsa nga fillimi i pandemisë janë 87 të shëruar plotësisht.

  Nënkryetari i Komunës së Gjilanit thotë se kanë bërë kërkesë te institucionet qendrore që pika kufitare me Maqedoninë të vazhdojë të jetë e mbyllur pasi sipas tij Kumanova ka një numër shumë të madh të infektimeve dhe ekziston rreziku i importimit të rasteve edhe në Gjilan.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.