×
Etiketë: pika
Lajme17 Shtator 2020
Përmes mbështetjes së madhe të organizatës zvicerane CSD që merret me mbështetjen e grave, sot në fshatin Brusnik të Vushtrrisë është përuruar pika e përpunimit të pemëve dhe perimeve. Në ceremoninë e përurimit të këtij...
Lajme16 Shtator 2020
Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, pas njoftimit e të dërguarit të BE-së Miroslav Lajçak se nesër temë e takimit mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel do të jenë...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë po e konsideron si hap të madh drejt marrëveshjes finale, e cila thotë do të përfundojë me njohje reciproke. Për këtë të fundit, shefi...
Lajme09 Shtator 2020
Sot, Qeveria e Kosovës duke filluar nga ora 15:00 do të mbajë mbledhjen e rregullt, në të cilën pritet të diskutohen 12 pika të rendit të ditës. Në mbledhjen e 29-të me radhë, ndër të...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur rreth marrëveshjes së arritur më 4 shtator në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Thaçit marrëveshja është një arritje dhe një fitore e Amerikës dhe çdo fitore e...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka qenë i kënaqur për mënyrën se si Serbia ka arritur të largojë pikën 10 nga marrëveshja në Uashington, pa humbur asgjë. Pika 10 kishte të...
Lajme06 Shtator 2020
Njëra ndër pikat për të cilat është diskutuar më së shumti rreth marrëveshjes Kosovë – Serbi për normalizim ekonomik ka qenë pika ku flitet për shfrytëzimin e Liqenit të Ujmanit. Por si ndryshoi kjo pikë...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka thënë se marrëveshja e nënshkruar sot në Washington është e mirë për Serbinë derisa zbuloi edhe për diskutimet e brendshme që ndodhën atje. “Shqiptarët thanë se do të nënshkruanin gjithçka...
Lajme04 Shtator 2020
Florian Bieber, profesor i shkencave politike dhe ekspert i Ballkanit në Universitetin e Gracit, tha sot se ai interpretoi bisedimet e Shtëpisë së Bardhë për Kosovën më shumë si një përpjekje nga pala amerikane për...
Lajme03 Shtator 2020
Siç ka mësuar RTS nga delegacioni serb në Uashington, Pika 10 në letrën “më të keqe” që Serbia ka marrë ndonjëherë në bisedime me Kosovën parasheh që “të dy palët janë të përkushtuara në njohjen...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar takim me kryeministrin Avdullah Hoti. Tahiri për Telegrafin ka thënë se kanë diskutuar për temat me rëndësi prioritare shtetërore. “Në vazhdën e bashkërendimit të...
Lifestyle23 Gusht 2020
Shumë njerëz luftojnë me koka të zeza dhe poret e zmadhuara, jo vetëm në zonën e tyre T, por edhe në këmbët e tyre. Kjo gjendje e zakonshme quhet këmbë luleshtrydhe, për shkak të lëkurës...
Lajme21 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e 26 me radhë. Mbledhja pritet të fillojë në orën 11:00, ndërsa do të shqyrtohen 16 pika të rendit të ditës. Më poshtë gjeni pikat e rendit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.