×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Gjilan 78 të shëruar dhe 62 raste aktive me coronavirus

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Në Komunën e Gjilanit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë Arbër Ismaili ka folur për RTV Dukagjinin edhe për një rast vdekjeje që ka ndodhur sonte në Klinikën e Pulmologjisë.

  Ismaili thotë se i ndjeri ishte duke u trajtuar në Klinikën e Pulmologjisë dhe sipas tij familjarët e të ndjerit janë të prekur me coronavirus, përcjell Telegrafi.

  Drejtori i Shëndetësisë në Gjilan ka thënë se rastet e sotme kanë ardhur nga rezultatet e 25 testeve.

  “Momentalish Gjilani ka 142 të infektuar, 78 raste janë shëruar plotësisht dhe 62 raste mbesin raste aktive me coronavirus derisa pa rastin e sotëm dy persona kanë ndërruar jetë” .

  Ismili thotë se vetëm Drejtori i Shërbimeve Publike nuk e di nga e ka marrë infeksionin derisa sipas të gjitha rastet tjera janë raste kontakti.

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.