×
Etiketë: 62
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Lajme23 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 62 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. " Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...
Lajme23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 62 aktakuza kundër 72 personave për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar për 48 orë, tetë persona...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Një tërmet me fuqi prej 6.2 shkallësh të Rihterit është regjistruar të shtunën në Coquimbo të Kilit. Lajmin e bëri të ditur të shtunën Qendra Sizmologjike Evropiane e Mesdheut, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express. Sipas...
Auto29 Korrik 2020
Ish-presidenti amerikan, Dwight Eisenhower, më 29 korrik të vitit 1958, nënshkroi ligjin për krijimin e Agjencisë Amerikane të Hapësirës, NASA. Kjo agjenci e re civile zëvendësonte Komisionin Këshillimor Kombëtar të Aeronautikës, që ishte krijuar 47...
Lajme28 Korrik 2020
Një 62 vjeçar nga Malisheva ka humbur betejën me COVID-19 gjatë ditës së sotme, raporton Front Online. Viktima ishte duke u trajtuar tash e një javë në spitalin e Prizrenit. Vdekjen e ka konfirmuar kryetari...
Lajme26 Qershor 2020
Sapo janë konfirmuar 62 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 32 raste, komuna e Prizrenit 4 raste, komuna e Rahovecit 4 raste, komuna e...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Një tërmet me magnitudë 6.2 shkallë Rihter trondit prefekturën Chiba në Japoninë lindore. Siç njofton agjencia meteorologjike e vendit, tërmeti ka ndodhur rreth orës 4:47 sipas kohës lokale në bregdet. Epiqendra e saj ishte në...
Lajme22 Qershor 2020
Në Komunën e Gjilanit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë Arbër Ismaili ka folur për RTV Dukagjinin edhe për një rast vdekjeje që ka ndodhur sonte...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.