Gjuha:
×
Etiketë: 78
Lajme03 Shtator 2020
Ka rënë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, transmeton Front Online. Gjatë 24 orëve janë raportuar 78 raste me këtë virus. Njoftimi i IKSHPK-së 190 TË SHËRUAR DHE 78 RASTE ME COVID-19! Gjatë...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
India raportoi të dielën 78 mijë raste të reja nga coronavirusi, shifra më e lartë ditore që nga shpërthimi i pandemisë. Sipas Reuters, përcjell Telegrafi, rekordin për sa i përket rritjeve ditore e mbante SHBA-ja, kjo pasi...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 860 teste, ndërsa janë regjistruar 78 raste të reja me Covid-19. Sipas qyteteve: Shkup-28, Kumanovë-5, Dibër-4, Prilep-8, Tetovë-4, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-2, Gostivar-8, Radovish-1,...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Në Kroaci janë regjistruar 78 raste të reja me coronavirus nga 1.448 persona të testuar gjersa kanë ndërruar jetë tre persona. Numri i rasteve aktualisht aktive në Kroaci është gjithsej 749, mes tyre 130 pacientë...
Kronika03 Korrik 2020
Të enjten rreth orës 08:30 në fshatin Vitanoviç të Leposaviqit një gruaje kosovare i janë gjetur rreth 78 bimë të kultivuara narkotike të llojit kanabis. E njëjta është intervistuar dhe me venim të prokurorit është...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 78 raste me koronavirus. Shumica prej të prekurve janë nga qyteti i Shkodrës.
Lajme22 Qershor 2020
Në Komunën e Gjilanit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë Arbër Ismaili ka folur për RTV Dukagjinin edhe për një rast vdekjeje që ka ndodhur sonte...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.