Bota/Rajoni

Maqedoni: Sot konfirmohen 118 raste të reja me COVID-19 dhe katër viktima

Maqedoni: Sot konfirmohen 118 raste të reja me COVID-19 dhe katër viktima
15:42 | 23 Qershor 2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e kaluara janë bërë 1363 teste për coronavirus, ndërsa 118 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre, 55 janë nga Shkupi, 9 nga Kumanova, 20 nga Tetova, 1 nga Dibra, 1 nga Shtipi, 4 nga Prilepi, 2 nga Struga, 2 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 9 nga Ohri, 4 nga Gostivari, 1 nga Gjevgjelia, 2 nga Strumica, 5 nga Resnja dhe nga një në Shën Nikollë dhe Kërçovë.

MSH ka konfirmuar edhe katër viktima si pasojë e coronavrusit, të cilët janë nga Shkupi.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 74 pacientë të shëruar, prej të cilëve 37 janë nga Shkupi, 24 nga Tetova, 5 nga Prilepi, 3 nga Shtipi, 4 nga Gostivari dhe 1 nga Velesi.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve me coronavirus shkon në 5311, prej të cilvëe 2048 janë shëruar, ndërsa 251 kanë ndërruar jetë. Raste aktive për momentin ka 3012.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera