×
Etiketë: konfirmohen
Lajme21 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 3 raste të reja me COVID-19 në Komunën e Deçanit. Rastet pozitive janë: një nga Baballoqi dhe dy nga Strellci i Epërm. Komuna e Deçanit përmes një...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, 74 raste të tjera të infektimit me COVID-19 u konfirmuan në Serbi, ndërsa dy persona vdiqën, gjë që rriti numrin e përgjithshëm të viktimave të virusit korona në 735. Kjo...
Lajme13 Gusht 2020
Albert Krasniqi nga “Demokracia Plus”  thotë se nëse konfirmohen aktakuzat e Speciales gara për ta pasuar Kadri Veselin në krye të PDK-së do të jetë mes njerëzve të mbështetur nga Hashim Thaçi dhe atyre që...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) të Malit të Zi kanë përfunduar analizën PCR të 539 mostrave për koronavirusin e ri, ndër të cilat 86 rezultate ishin pozitive. Më së shumti raste me COVID-19...
Lajme30 Korrik 2020
Koronavirusi ka prekur edhe stafin shëndetësor të Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku vetëm sot 3 punëtorë shëndetësorë të këtij reparti janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar gjinekologia Flora Belegu...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të fundit gjashtë persona kanë humbur jetën nga coronavirusi në Shqipëri. Një 49 vjeçar nga Shkodra, një 54 vjeçar nga Mirdita, një 58 vjeçar nga Tirana, pa sëmundje të tjera. Si dhe...
Lajme25 Korrik 2020
Në Klinikën Infektive nuk ka pasur shtypje të mjaftueshme në sistemin e oksigjenit. Ky është konstatimi i kompanisë “Ego Elsa” e cila ka kontratë me QKUK-në për mirëmbajtjen e sistemit të oksigjenit. Më datën 11...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Sipas të dhënave të fundit, në 24 orë e fundit në Serbi janë konfirmuar edhe 409 raste të reja me COVID-19. Në anën tjetër është bërë e ditur se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.612 testime, ndërsa janë regjistruar 164 raste të reja me Covid-19. Sipas qyteteve: Shkup-59, Kumanovë-12, Dibër-18, Shtip-17, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-6, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-9,...
Lajme13 Korrik 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar situatën e krijuar në Kosovë pasi presidenti Hashim Thaçi po intervistohet në Hagë pas aktakuzës për krime lufte. “Është një situatë e vështirë për Kosovën pasi akuzat ndaj...
Lajme07 Korrik 2020
IKSHPK ka konfirmuar të hënën 195 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. 6 prej këtyre rasteve ishin nga komuna e Deçanit. Kjo komunë kishte disa javë pa asnjë rast të vetëm, ndërsa prej fillimit...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Shqiptarët në Luginë do të përfaqësohen nga tre deputetë shqiptarë në Parlamentin e Serbisë. Lajmin e ka dhënë Shaip Kamberi. “Tre mandate për deputet të siguruara tashmë nga “ADSH- Lugina e Bashkuar”, si rezultat i...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Vazhdon të mbetet e lartë shifra e infektimeve nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 77 persona. Kujtojmë se një ditë më parë u regjistruan...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.