Bota/Rajoni

Konfirmohen 164 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni

Konfirmohen 164 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni
17:35 | 17 Korrik 2020

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.612 testime, ndërsa janë regjistruar 164 raste të reja me Covid-19.

Sipas qyteteve: Shkup-59, Kumanovë-12, Dibër-18, Shtip-17, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-6, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-9, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Sveti Nikollë-23, Kërçovë-6, Resnje-1.

Kanë nëdrruar jetë persë persona, tre pacientë nga Shkupi, një nga Tetova dhe një pacient nga Resnja.

Instituti për Shëndetit Publik sot regjistroi 74 persona të shëruar nga coronavirusi: Shkupi-42, Shtip-7, Tetovë-1, Strugë-4, Veles-1, Ohër-6, Kavadar-3, Sveti Nikollë-2, Resnje-7 dhe Negotinë-1.

Deri më tani, gjithsej 83.216 teste me Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 8.786.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera