×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Konfirmohen 164 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.612 testime, ndërsa janë regjistruar 164 raste të reja me Covid-19.

  Sipas qyteteve: Shkup-59, Kumanovë-12, Dibër-18, Shtip-17, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-6, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-9, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Sveti Nikollë-23, Kërçovë-6, Resnje-1.

  Kanë nëdrruar jetë persë persona, tre pacientë nga Shkupi, një nga Tetova dhe një pacient nga Resnja.

  Instituti për Shëndetit Publik sot regjistroi 74 persona të shëruar nga coronavirusi: Shkupi-42, Shtip-7, Tetovë-1, Strugë-4, Veles-1, Ohër-6, Kavadar-3, Sveti Nikollë-2, Resnje-7 dhe Negotinë-1.

  Deri më tani, gjithsej 83.216 teste me Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 8.786.

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.