Lajme

Klinika Infektive: 58 pacientë me Covid, 33 në gjendje stabile, 24 në oksigjeno-terapi, dy në gjendje të rëndë

Klinika Infektive: 58 pacientë me Covid, 33 në gjendje stabile, 24 në oksigjeno-terapi, dy në gjendje të rëndë
12:45 | 18 Qershor 2020

Klinika Infektive e Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e pacientëve që po trajtohen në këtë klinikë.

Sipas doktoreshës Sadije Avdiu, se aty po trajtohen gjithsejt 78 pacientë.

Ajo për Klan Kosova tha se 58 pacientë janë pozitivë me Covid-19.

“Nga 58 pacientë me Covid-19, 33 janë në gjendje stabile, 24 po trajtohen me oksigjeno-terapi, dhe dy nga pacientët janë në gjendje më të rëndë në mjekimin intensiv”.

Avdiu theksoi se Klinika Infektive është në pritje të rezultateve edhe për 20 raste.

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera