×
Etiketë: 58
Lajme30 Gusht 2020
Ish-kryediplomati i Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se hapja e 58 shtëpive të reja në Veri të Mitrovicës, pikërish sot në ditën e të pagjeturve, nuk është e rastësishme. Ai ka thënë se në ditën...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kompanitë serbe në gjashtë mujorin e parë të vitit 2020 kanë eksportuar mallra në Kosovë në vlerë prej 95 milionë eurove, pasi kanë arritur që të rikthejnë 58 % të tregut të cilin e kishin...
Kronika04 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se janë ndaluar 58 persona për mosrespektim të masave të qeverisë kundër përhapjes së pandemisë. Për shkak të rrezikut nga përhapja e koronavirusit, Qeveria e Kosovës ka kufizuar lëvizjen e...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Mary Kay Letourneau, ish-mësuesja e shkollës së mesme në Seattle, e cila u dënua për përdhunimin e një studenti, është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare për shkak të kancerit. 58-vjeçarja ndërroi jetë në shtëpi...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta me COVID-19. Një total prej 3,054,699 rasteve të koronavirusit janë identifikuar në Shtetet e Bashkuara që nga fillimi i pandemisë, sipas njoftimeve të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn....
Lajme03 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur të premten, se janë regjistruan 114 edhe raste të reja me coronavirus në Kosovë. Po ashtu premten janë shëruar edhe 117 pacientë, të cilët e çojnë...
Auto30 Qershor 2020
Ndalohet TikTok-u në Indi bashkë me disa aplikacione kineze dhe tesioni mes dy vendeve vazhdon. TikTok i cili është zhvilluar nga një kompani kineze Bytedance, lejon përdoruesit që të ndajnë videot e tyre të shkurtra...
Lajme18 Qershor 2020
Klinika Infektive e Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e pacientëve që po trajtohen në këtë klinikë. Sipas doktoreshës Sadije Avdiu, se aty po trajtohen gjithsejt 78 pacientë. Ajo...
Lajme14 Qershor 2020
Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur të shtunën në fshatin Vitomiricë të Pejës. Një 58-vjeçar po dyshohet se ka vrarë një 17 vjeçe e më pas është vetëvrarë Rastin për Express e kanë konfirmuar nga...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.