Gjuha:
×
 • Auto
 • Auto

  TikTok ndalohet në Indi bashkë me 58 aplikacionet tjera kineze

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Ndalohet TikTok-u në Indi bashkë me disa aplikacione kineze dhe tesioni mes dy vendeve vazhdon.

  TikTok i cili është zhvilluar nga një kompani kineze Bytedance, lejon përdoruesit që të ndajnë videot e tyre të shkurtra në të cilat mund të vendosësh muzikë.

  Aplikacioni i mban të dhënat e përdoruesve jashtë kinës dhe nuk është subjekt i ligjit në Kinë.

  Qeveria e Indisë ka thënë që të bllokohet aplikacioni bashkë me 58 te tjerë si Alibaba’s UC Browser dhe Tencent’s WeChat dhe lojërat si Clash of Kings, shkruan Independent.

  Thuhet se disa nga aplikacionet ishin duke “marr të dhëna shumë të rëndësishme në mënyrë të paautorizuar.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Auto02 Qershor 2023
  Prodhuesi gjerman i veturave sportive ka zbuluar “renovimin” më të fundit të logos së saj ikonë, vetëm më pak se një javë...
  Auto01 Qershor 2023
  Citroen ka lansuar një version hibrid të SUV-it të saj të familjes C5 Aircross. Citroen pretendon se elektrifikimi i motorit përmirëson “ekonominë”...
  Auto31 Maj 2023
  Një ankand bamirësie u mbajt në Kanë të Francës, ku “supertureri” i parë i Aston Martin, siç e quan kompania DB12, u...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i është bashkuar thirrjeve të përfaqësuesit të Lartë për Politikë të Jashtme të...
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Klinë, sot ka shënuar 23-vjetorin e themelimit. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj me këtë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, ka njoftuar se ekipi i RTV 21, është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq....
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryeministri i i vendit,  Albin Kurti, ka takuar sot Koordinatoren Rezidente të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Arnhild Spence. Në takimit u...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati tha se nuk duhet të mbrohet deklarata e kryeministrit Albin Kurti për sekretarin amerikan Antony Blinken. Derisa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë që pandëshkueshmëria e kriminelëve në zonën e veriut të Kosovës ka përfunduar. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.