×
Etiketë: indi
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Protesta kanë shpërthyer në disa pjesë të Indisë të mërkurën pasi autoritetet kanë djegur trupin e viktimës së një përdhunimi një lëvizje që familja e viktimës ka thënë se është bërë pa lejen e saj,...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
India ka 89,706 raste të tjera me coronavirus, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë. Në 24 orët e kaluara, 1,115 njerëz kanë ndërruar jetë dhe që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të premten se vendi i tij është i gatshëm që të ofrojë ndihmë për zgjidhjen e mosmarrëveshjes mes Kinës dhe Indisë në lidhje me kufirin malor në...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Mbi 4 milionë të infektuar me koronavirus në Indi Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Indi ka kaluar 4 milionë, të shtunën. Me popullsinë prej afër 1.4 miliardë banorë, shifrat e lartë të...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Në Indi, sot janë konfirmuar edhe 83,341të reja pozitive me COVID-19, për të dyten ditë më radhë, pasi numër i përafërt i rasteve atje u regjistrua edhe diten e djeshme me 83,337 persona të infektuar...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
India ka raportuar sot për 83 mijë e 337 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë ditore e njoftuar nga Ministria e Shëndetësisë. Universiteti i Johns Hopkins, më parë raportoi se India regjistroi...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Ka vdekur një nga mjeket më të njohura në Indi, SI Padmavati, në moshën 103 vjeçare pasi kishte rezultuar pozitive me koronavirus dhe ishte shtrirë në spital 11 ditë më parë. Ajo ishte kardiologia e...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Të paktën 90 njerëz, përfshirë fëmijë, u bllokuan nën rrënojat e një ndërtese pesëkatëshe që u shemb në jug të qendrës financiare Mumbai të Indisë të hënën, thanë zyrtarët e policisë. Autoritetet thanë që një...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
India ka shënuar numër të lartë rasteve me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë e Indisë ka raportuar për 69,878 raste të reja të shtunën, duke e çuar totalin në 2,975,701. India...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Një 13-vjeçare është përdhunuar dhe vrarë në Indi. Trupi i saj është gjetur në një fushë sheqeri në veri të Indisë. Dy fqinj janë arrestuar menjëherë, nën dyshimin për dhunimin dhe vrasjen e saj. Përdhunimet...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.274 vdekje, në Meksikë 926 dhe në Indi 834. Ministria e Shëndetësisë e Brazilit njoftoi se me 52.160 raste...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Tre persona kanë vdekur në qytetin Bangalore të Indisë pasi policia i qëlloi me armë protestuesit që po protestonin kundër një postimi në Facebook, të cilin ata e konsiderojnë fyerje ndaj profetit Muhamed. Protestuesit u...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Një zyrtar i lartë i qeverisë indiane njoftoi të shtunën se ka shkuar në 18 numri i viktimave nga rrëzimi i një aeroplani të udhëtarëve në Kerala, ndërsa 16 pasagjerë kanë pësuar lëndime të rënda....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.