Gjuha:
×
Etiketë: tiktok
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Një vajzë 15-vjeçare nga Oklahoma City vdiq javën e kaluar nga mbidoza e Benadryl-it pasi ajo mori pjesë në një sfidë në TikTok, të njohur si ‘Sfida Benadryl ’. Benadryl-i është medikament i cili përdoret...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Aplikacioni kinez, TikTok ka vendosur ta padisë qeverinë amerikane rreth tentimeve të kësaj të fundit për të ndaluar shërbimet e platformës së popullarizuar, me arsyetimin e shqetësimeve për siguri kombëtare. Ankesa ligjore, që është dorëzuar...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Një zyrtare e lartë e aplikacionit të famshëm, TikTok, është kundërpërgjigjur ndaj planit të presidentit amerikan, Donald Trump, për ndalimin e kësaj platforme në ShBA, duke thënë se ata nuk do të shkojnë askund. Menaxherja...
Auto01 Gusht 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të premten se të shtunën do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për ta ndaluar aplikacionin TikTok në Shtetet e Bashkuara. Ky vendim do të ishte kulmi i...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Një komitet i Senatit të SHBA-së ka të ngjarë të votojë javën e ardhshme për një projektligj të paraqitur nga senatori republikan, Josh Hawley, në bazë të së cilit, punonjësve federalë në SHBA do të...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Këshilltari për tregti në Shtëpinë e Bardhë, Peter Navarro, tha se ai pret që presidenti amerikan, Donald Trump, të veprojë kundër aplikacioneve kineze TikTok dhe WeChat, në mes të një rritjeje të tensioneve midis Uashingtonit...
Auto10 Korrik 2020
Shumica dërrmuese e videove, thotë TikTok, u hodhën poshtë. TikTok ka hequr mbi 49 milion video në gjashtë muajt e fundit, sipas raportit të saj të transparencës. Gjatë gjysmës së dytë të vitit, kompania hoqi...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke shikuar që t’i ndalojnë aplikacionet kineze të rrjeteve sociale, përfshirë aplikacionin e famshëm, TikTok. Zyrtari i lartë i Shtëpisë së Bardhë...
Auto03 Korrik 2020
Vazhdojnë kritikat dhe polemikat për aplikacionin shoqëror kinez TikTok.  Pasi u ndalua nga qeveria indiane, së bashku me 58 aplikacione të tjera sepse ato konsiderohen armë në duart e qeverisë kineze, kësaj radhe ajo është...
Auto30 Qershor 2020
Ndalohet TikTok-u në Indi bashkë me disa aplikacione kineze dhe tesioni mes dy vendeve vazhdon. TikTok i cili është zhvilluar nga një kompani kineze Bytedance, lejon përdoruesit që të ndajnë videot e tyre të shkurtra...
Auto30 Qershor 2020
India bllokoi të hënën dhjetëra aplikacione kineze, mes të cilëve dhe TikTok, për të cilat pretendon se përbëjnë një kërcënim për sigurinë dhe sovranitetin e hapësirës kibernetike indiane. Sipas ministrisë së Elektronikës, ky vendim është...
Auto28 Qershor 2020
Eksperimenti po vjen për përdoruesit në iOS dhe Android. YouTube ka njoftuar një veçori të re ku përdoruesit mund të regjistrojnë video të shkurtër, 15 sekonda. Në një postim në blog, YouTube tha që po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.