×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Kjo është rezoluta e Vetëvendosjes e propozuar për votim në Kuvend, për menaxhimin e Covid19

  FrontOnline
  14 Korrik 2020

  Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka propozuar për votim në Kuvend një rezolutë në lidhje me menaxhimin e pandemisë covid-19.

  “Për pacientët, të infektuarit me simptoma të lehta, të dysharit për infeksion dhe familjarët e tyre gjatë periudhës së vetizolimit, institucionet shtetërore të marrin përsipër mbrojtjen dhe kompensimin e nevojave të tyre elementare- shëndetësore dhe sociale.

  Tutje, në këtë rezolut kërkohet të merren edhe masat urgjente për “Trajtimin edukimin, mbrojtjen dhe mbështetjen e personelit shëndetësor, përfshirë rekrutimin e stafit shtesë në të gjitha nivelet në raport me rekomandimet nga IKSHP, OBSH dhe ECDC.

  “Të gjitha institucionet të marrin të gjitha masat për informim korrekt në kohë reale mbi të vërteten e gjendjes aktuale epidemiologjike- për seriozitetin dhe pasojat e pandemisë.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/309486783748488/?v=309486783748488&notif_id=1594642598862931&notif_t=live_video_explicit

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Ekzekutivi po vazhdon procesin e racionalizimit të agjencive të pavarura dhe atyre qeveritare, por ende nuk se sa prej 80 agjencive aktuale...
  Lajme19 Maj 2024
  Një helikopter me të cilin po udhëtonte presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i tij i jashtëm bëri një ulje të detyruar...
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. me ç’rast kërkoi të zbatohen marrëveshjet...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.